رژیم غذایی مناسب برای چشم آبی‌ها از نظر عنبيه شناسى

رژیم غذایی مناسب برای چشم آبی‌ها از نظر عنبيه شناسى

لازم است افراد چشم آبی مصرف روغن زیتون و  روغن كتان را در برنامه غذایی خود بگنجانند. این افراد بهتر است از مصرف بیش از حد انواع گوشت، پنیر، شیر و خامه پرهیز كرده و این مواد‌غذایی را كمتر در سبدغذایی روزانه خود داشته باشند. نوشیدن قهوه، چای و نوشیدنی‌های بسیار شیرین نیز از دیگر مواردی است كه در برنامه غذایی این گروه باید گنجانده شود. به گفته درمانگران شیوه‌های طبیعی، درمان با گیاهان دارویی مانند قاصدك، گزنه و بومادران از جمله بهترین دارو برای افراد چشم آبی محسوب می‌شود تا از آن برای پاكسازی درونی بدن استفاده كنند.

  بیماری شایع میان چشم آبی‌ها

براساس تحقیقات و مشاهدات درمانگران و متخصصان عنبیه‌شناسی، احتمال ابتلا به سرماخوردگی، گلودرد و التهاب لوزه در افرادی كه چشم‌های آبی دارند زیاد است. این افراد كه غالبا در نیم كره‌شمالی زمین و در آب و هوای سرد زندگی می‌كنند استعداد زیادی برای ابتلا به بیماری‌هایی از قبیل سندرم روده تحریك‌پذیر، التهاب مثانه، اگزما و دردهای مفصلی دارند. از این‌رو به توصیه درمانگران لازم است این افراد نسبت به تخلیه و پاكسازی لنفاوی خود در طول سال اقدام كنند تا كمتر در معرض ابتلا به این بیماری‌ها قرار گیرند.

  اگر چشمان آبی دارید زنجبیل بخورید

مصرف گیاهانی مانند زنجبیل، جنسینگ و سیر نیز از دیگر مواد طبیعی است كه در تقویت و افزایش توان سیستم ایمنی افرادی كه چشم آبی هستند، موثر است. متخصصان و درمانگران بر این باورند كه ورزش‌هایی مانند شنا، حركات كششی ذهن و جسم(یوگا)، تای‌چی و دیگر تمرین‌های تنفسی و تمركزی نیز برای این افراد بسیار سودمند است. از طرفی استفاده متوالی از آب گرم و سرد هنگام استحمام تاثیر زیادی در تنظیم جریان خون و لنف بدن دارد و به افزایش ایمنی جسم این گروه كمك می‌كند.

 اگر چشم‌تان چند رنگ است این نكته را بخوانید

افرادی كه چشم‌های سبز دارند در 2 گروه تقسیم می‌شوند. گروه اول چشمان‌شان كاملا سبز رنگ است و گروه دوم افرادی هستند كه رنگ چشم‌های آن‌ها در بخش مركز قهوه‌ای و در محیط سبز رنگ است. در این حالت هر چه میزان سبزی چشم بیشتر باشد از ویژگی‌های گروهی كه چشمان سبز دارند بیشتر بهره می‌برند و اگر رنگ قهوه‌ای چشمان‌شان بیشتر باشد ویژگی افرادی كه چشمان قهوه‌ای رنگ دارند در آن‌ها زیادتر است.

ارتباط رنگ چشم با بیماری‌های كبد

یكی از مهم‌ترین نكاتی كه این افراد باید به آن توجه كنند تقویت دستگاه گوارش و حفظ تعادل آن است. كبد، كیسه صفرا و لوز المعده از جمله مهم‌ترین ارگان‌ها در بدن این افراد است كه باید همواره نسبت به صحت و سلامت آن‌ها توجه داشته باشند. زیرا دستگاه گوارش در این گروه تمایل به تنبلی و كندی دارد. بنابراین درمانگران معتقدند كه این افراد باید از خوردن غذاهای سنگین یا خوردن چند غذا با هم پرهیز كنند.

افرادی كه بیماری‌های كبد دارند بهتر است از مصرف چربی‌های اشباع شده پرهیز كنند و وعده‌های غذایی را سر ساعت و با آرامش به دور از فشار و استرس میل كنند. مصرف میوه‌هایی از خانواده تمشك و همین‌طور گیاهانی با طعم گزنده در حفظ سلامت و افزایش ایمنی این گروه بسیار موثر است. به گفته درمانگران؛ گنجاندن گیاه دارویی افسنتین، پوست لیمو و نارنج را برای افرادی كه رنگ چشم سبز و قهوه‌ای دارند بسیار مفید می‌دانند. علاوه بر این افرادی كه چشم سبز(رنگ‌چشم این افراد مخلوط است)دارند می‌توانند از مرزنجوش، نعنا و گیاه به لیمو در سبد غذایی خود مصرف كنند تا به این ترتیب گازهای روده را در بدن‌شان كنترل كرده و كاهش داده و هضم بهتری داشته باشند. ورزش حركات كششی ذهن و جسم (یوگا) یكی از بهترین ورزش‌ها برای این گروه محسوب می‌شود.

 

اگر چشم‌تان قهوه‌ای است سیر بخورید

رژیم متناسب برای افزایش توان و ایمنی افرادی كه چشمان قهوه‌ای رنگ دارند، مصرف میوه‌های قرمز رنگ و سبزی‌هایی به رنگ سبز تیره است. این افراد بهتر است از مصرف شكر تصفیه شده، چربی‌های اشباع شده و روغن‌های حاوی كلسترول پرهیز كنند یا مصرف آن‌ها را در برنامه غذایی خود به حداقل برسانند. از طرفی مصرف سیر، زنجبیل و فلفل در برنامه غذایی این گروه تاثیر زیادی دارد زیرا این مواد موجب تقویت سیستم گردش خون شده و برای این گروه بسیار موثر است. افرادی كه چشمان آن‌ها قهوه‌ای رنگ است باید به‌شدت از استرس و تنش‌های محیطی پرهیز داشته باشند زیرا این موارد موجب بالا رفتن كلسترول و فشار خون در آن‌ها می‌شود.

چشم قهوه‌ای‌ها به چه بیماری‌هایی مبتلا می‌شوند؟

 

بنا به نظریه عنبیه شناسان افرادی كه چشمان قهوه‌ای رنگ دارند استعداد ابتلا به بیماری‌هایی مانند دیابت، چربی خون، سنگ كلیه، سنگ كیسه صفرا و برخی از تومورها را دارند. این افراد در آب و هوای مناطق سردسیر به‌دلیل تاثیر سرما بر گردش جریان‌خون‌شان دچار اختلال در سیستم گردش خون شده و با مشكلاتی روبه‌رو می‌شوند. بنابراین به‌طور طبیعی این افراد در شرایط آب و هوایی گرم شرایط سازگارتری دارند. زنانی كه در این گروه قرار می‌گیرند و چشم‌های قهوه‌ای رنگ دارند غالبا قاعدگی‌های پرحجم با لخته‌های تیره رنگ مشاهده می‌كنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *